Septembrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

Parteneri
Top postatori
SweetyCory (137)

PuppyFace (79)

Selena (24)

Fraza favorită

In jos

Fraza favorită

Mesaj  SweetyCory la data de Mar Iul 06, 2010 12:57 pm

Berbecul: „Sunt primul! Te-am bătut şi de data asta” - fii pe pace, se referă la jocuri şi concursuri. Sau, şi mai frecvent: „Nu eşti gata? Te mai aştept mult!?”

Taur: „Cât costă chestia asta?” Pentru el calitatea e foarte importantă. Iar informaţia despre preţ, crucială.

Gemeni: „Pe cuvântul meu!” sau „Sincer îţi spun…” adică cel mai clar indiciu că minte de îngheaţă apele.

Rac: El simte. Şi acesta este verbul cel mai folosit, chiar şi atunci (sau mai ales atunci) când nu are un alt argumen, mai plauzibil „Aşa am simţit!”

Leu: „Nu-i aşa că sunt grozav?” Şi dacă o spune cu alte cuvinte, nu te lăsa indusă în eroare, înţelesul e acelaşi.

Fecioară: „Dă-mi voie să te contrazic”. Adică felul acela enervant de a-ţi arăta unde greşeşti sau ce n-a fost perfect.

Balanţă: „Asta sau aia? Aşa sau aşa..?” în speranţa că îi vei lua de pe umeri povara de a decide singur. Sau „Nu ai dreptate!” când e într-o dispoziţie certăreaţă.

Scorpion: „Te doresc” - asta dacă se deranjează să vorbească. De multe ori, nici nu mai e nevoie să o facă. „O să-i pară rău!” n-o spune, dar i se citeşte pe faţă.

Săgetător: „Să-ţi spun eu cum stă treaba” pentru că e convins că ştie cel mai bine, chiar într-un domeniu de care abia a auzit, pe care tu îl studiezi de zece ani.

Capricorn: „Ce te-ai face fără mine?” E tăcut şi discret, aşa că n-o spune, dar o gândeşte de multe ori. „Mă descurc singur!” zice în rest.

Vărsător: „Ţi-am zis eu?” N-o spune cu răutate, e o simplă constatare a puterii sale de previziune. Sau te exasperează cu „Mai există o variantă!”

Peşti: Foarte posibil să nu aibă o frază favorită sau e prea introvertit să o împărtăşească cu ceilalţi.

Admin
Admin

Puncte : 16123
Data de inscriere : 02/02/2010
Varsta : 21
Localizare : Bz :X

Vezi profilul utilizatorului http://just4you.forumers.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum